Bogdan Bogdanović zabeležio dvocifren u porazu od Bostona, Darko Rajaković pobedio

0

Bogdan Bogdanović je imao dvocifrenu statistiku protiv Bostona, dok je Darko Rajaković slavio s Torontom, a Nikola Jović proveo oko dva i po minuta na terenu. Bogdan je nastavio da pokazuje zašto je jedan od kandidata za “Šestog igrača” u najjačoj ligi na svetu. Za 35 minuta na terenu postigao je 12 poena, uz 6 skokova i 3 asistencije, mada nije imao dobro veče u šutu jer je šutirao 2/10 za tri poena.

Za razliku od prethodnih utakmica, srpski reprezentativac je ovaj put bio u ulozi startera. Na drugoj strani, Kristaps Porzingis je bio odličan (31 poen, 3 skoka). Rajaković je sa Torontom prekinuo niz od tri uzastopna poraza u Šarlotu, iako je Majls Bridžis završio meč sa 45 poena, 8 skokova i 7 asistencija.

Kod pobjednika su se istakli Ar Džej Beret (23 poena, 6 skokova, 5 asistencija) i Skoti Barns, koji će biti zamjena na ovogodišnjem Ol-staru (18 poena, 5 asistencija, 4 skoka). Majami je bio bolji od Sparsa sa rezultatom 116:104, pri čemu je Tajler Hiro bio najefikasniji (24 poena, 7 asistencija, 6 skokova), dok je Džimi Batler zabilježio tripl-dabl (17 poena, 11 skokova, 11 asistencija). Nikola Jović je proveo 2 minuta i 26 sekundi na terenu, ali nije uputio nijedan šut ka košu, što svakako predstavlja zabrinjavajući podatak.

U timu Grega Popovića, Viktor Vembanjama je postigao 18 poena, 13 skokova i 3 asistencije. Rezultati:
– Šarlot – Toronto 117:123
– Vašington – Klivlend 106:114
– Boston – Atlanta 125:117
– Majami – San Antonio 116:104
– Filadelfija – Golden Stejt 104:127
– LA Klipers – Nju Orleans 106:117
– Sakramento – Detroit 120:133